fiber-optic-cable-assembly-300x199

Dark Fiber Çözümleri Anchor Dark fiber, en ham fakat en esnek network alt yapısıdır. Dark fiber, aydınlatılmamış yani herhangi bir ekipmana bağlanmamış fiber çiftini ifade eder. Kullanıcı sadece fiberi satın alır, ekipmanı değil. Daha sonra kullanıcı kendi ekipmanını bağlayarak fiberi “aydınlatır”. Hattın her iki ucunda terminal adı verilen ekimanlar kurulur. Bu 372

terminaneller iki uç arasında transfer edilmesi gereken farklı kapasitelere uygun arayüzler sağlarlar. Sinyali bir sonraki cihaza veya son noktaya ulaştırmak için sinyali kuvvetlendirmek amacıyla 50-130 km aralıklarla Amplifierler (veya repeaterlar) kurulur. Çözümler, kullanıcı tarafından seçilen hat boyunca son lokasyon veya POP noktalarını da içerir. Bu POP’lar, repeater konumları arasında uzanır. Müşteri bu lokasyonlarda kendi ekipmanı için barındırma hizmeti alır. Dark fiber hizmetinde aşağıdaki varyasyonlar olabilir: – Bir hattı kullanan birçok fiber – Kullanıcıya adanmış bir kablo – Kullanıcıya adanmış bir tüp – Kullanıcıya adanmış bir hat yada bina girişi Network topolojisi müşteri ihtiyaçlarına göre inşa edilmiştir. Çözümler, tek bir noktadan noktaya bağlantı, POP’a çift bina girişli ve networkte farklı yollardan giden tam korumalı bir hat, veya ringin halihazırda bulunduğu yerlerde daha uygun fiyatlı bir çözüm olarak ekipmanlar mevcut ringe korumasız bağlantı olabilir.

DWDM-Design

Nilsat TV Telegramda

Nilsat Firmamizi Telegram Kanalimizdan Takip Ederek Guncel Kapmanyalarimizdan Aninda Haberdar Olarak ve Kampanyalarmizi Kacirmayiniz.

Kanallimiza Giris Yapiniz. Kapat.